fbpx

Instrumenty RECIPROC

Instrumenty RECIPROC®  to wykorzystanie najnowocześniejszych technologii w endodoncji. Zostały one specjalnie zaprojektowane tak aby pracować w trybie ruchu oscylacyjnego (wzajemnie przeciwstawne obroty pilnika w lewo i w prawo). Dzięki tym ruchom ryzyko zablokowania się lub złamania pilnika w kanale jest zminimalizowane.

W systemie RECIPROC® dostępne są trzy rozmiary instrumentu - wybór rozmiaru uzależniony jest od wielkości opracowywanego kanału:

R25 (czerwony) - odpowiedni dla większości kanałów - opracowuje kanał o wielkości ISO 25 ze zbieżnością .08 na odcinku pierwszych kilku milimetrów.

R40 (czarny) - dla kanałów średnio-szerokich, opracowuje kanał o wielkości ISO 40 ze zbieżnością .06 na odcinku pierwszych kilku milimetrów.

R50 (żółty) - dla kanałów bardzo szerokich, opracowuje kanał o wielkości ISO 50 ze zbieżnością .05 na odcinku pierwszych kilku milimetrów.

Wszystkie pilniki występują w długościach: 21, 25 lub 31 mm.

Instrumenty dostępne są w sterylnych opakowaniach (blistrach) pakowane po 4 lub 6 sztuk.

W opakowaniach po 4 sztuki dostępne są pilniki R25 lub asortyment 2x R25, 1x R40, 1x R50 dla danej długości.

W opakowaniach po 6 sztuk można nabyć pilniki jednego rozmiaru R25, R40, R50 dla danej długości. Dostępny jest również asortyment: 3x R40 + 3x R50.

  Technologiamwire 

Instrumenty RECIPROC® wytwarzane są przy użyciu innowacyjnej obróbki termicznej ze specjalnego materiału NiTi - M-Wire®. Materiał ten zapewnia większą odporność na zmęczenie materiału oraz lepszą elastyczność w porównaniu do tradycyjnych instrumentów NiTi. 

Zaletą nowego kształtu części roboczej pilnika jest wysoka zdolność do odprowadzenia zebranej zębiny z kanału. Instrumenty te cechuje również lepsze, bardziej osiowe, prowadzenie w kanale – dzięki czemu nie ma konieczności wstępnego opracowania kanału innymi pilnikami.

 

rec_tip Nie tnąca końcówka instrumentu.

 

recip_qsPrzekrój poprzeczny instrumentu w kształcie litery S.

 

Dalsze informacje na temat systemu RECIPROC®:

Wprowadzenie

Instrumenty RECIPROC

Instrumenty RECIPROC blue

Instrumenty R-PILOT

Urządzenia i akcesoria do systemu RECIPROC

Sposób użycia

Powtórne leczenie endo

Filmy szkoleniowe

Materiały do pobrania

Drukuj

Ta witryna używa plików cookie. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na używanie przez nas tych plików.
Dowiedz się więcej OK

Zaloguj się do konta